Утре сончево со умерена облачност и потопло, со слаб до умерен јужен ветер


Времето утре ќе биде сончево со умерена облачност и потопло преку денот. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.
Утринските температури ќе се движат од минус шест до еден, а дневните од шест до 17 степени.
Во Скопје ќе биде претежно сончево со утринска температура од минус два и дневна до 14 степени.
Во следните денови ќе преовладува променливо облачно и топло време со повремени врнежи од дожд и со умерен до засилен јужен ветер.


Судењето за „Монструм“ одложено за 26 август - МИА
Вести

Судењето за „Монструм“ одложено за 26 август

Скопје, 6 јули 2020 () – Судењето за случајот „Монструм“ продолжува на 26 август годинава, откако денешното рочиште е одложено поради најавено отуство на надлежниот јавен обвинител. – Заради интерес на медиумите и невладините организации […]

Различни ветувања од партиите, во фокусот младите и економијата - МИА
Вести

Различни ветувања од партиите, во фокусот младите и економијата

Скопје, 6 јули 2020 () – Правда за сите, администрација по европски стандарди, сигурност, просперитет, борба против корупцијата и криминалот, обнова на правосудството, подобар живот за младите, реформи во образованието, ова синоќа им го ветија […]

Бројот на починати од коронавирус во САД надмина 50.000 - МИА
Вести

Во континуитет висок број на починати од Ковид-19, досега 341 смртен случај

Скопје, 6 јули 2020 () – Седум починати од Ковид-19 се регистрирани вчера, со што вкупната бројка на смртни случаи од почетокот на епидемијата е 341. Пет од нив се од Скопје, еден од Тетово […]