Укината забраната за камиони на патот Маврово – Дебар


– Од осум часот изутринава е укината забраната за движење на тешки товарни возила на патниот правец крак Маврово – Дебар, што беше воведена синоќа поради интензивни врнежи од снег.



Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози.Врнежи од снег се бележат на П.Шапка, во Маврово и на планинскиот превој Стража, соопштија АМСМ и ЈП Македонијапат.