Свежо утро, а денот сончев со мала облачност

prolet_sonce_34534534
Facebook
Twitter
LinkedIn

– Времето утре ќе биде свежо во утринските часови, а преку денот сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец.
Максималната температура ќе биде во интервал од 11 до 17 степени.

Во Скопје сончево со мала облачност и со слаб до умерен ветер од североисточен правец. Максималната температура ќе достигне до 15 степени.

Во наредните денови следува период на стабилно време со пораст на дневната температура.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Можеби ќе ве интересира: