Продолжува периодот на сончево и топло време


Сончево време со натпросечни дневни температури за овој период од годината ќе продолжи и во наредните денови, информираат од УХМР.


 

Масималните дневни температури ќе достигнат до 30 степени, а минималната утринска ќе се спушти до нулата.

Времето денеска е сончево и топло со слаб ветер претежно од североисточен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 23 до 29 степени. Во Скопје слично време со максимална до 28 степени.