Без струја делови на Кисела Вода, Чучер Сандево и Сарај


Без струја ќе останат делови на Аеродром, Ѓорче Петров и Карпош

Од „ЕВН Македонија“ информираат дека без електрична енергија ќе останат делови на Кисела Вода, Чучер Сандево и Сарај.

Во периодот од 8.30 до 11 часот корисниците од улицата Драчевска во населбата Драчево (општина Кисела Вода), од 8.30 до 14.30 часот корисниците од улицата Пушкинова бр. 1, 3, 6 и 21 (општина Кисела Вода) и во периодот од 9.30 до 14 часот корисниците од селата Глуво, Бразда, Горно и Долно Оризари, како и дел од корисниците од село Мирковци (општина Чучер Сандево), а во периодот од 11 до 13.30 часот дел од корисниците од село Радуша (општина Сарај).


Вести

Околу 300 војници и 150 полицајци ќе ги обезбедуваат здравствените објекти

– Околу 300 припадници на Армијата за време на прогласената кризна состојба ќе бидат ангажирани во поддршка на полицијата за обезбедување на објектите согласно потребите на Министерството за здравство. Припадниците на Армијата нема да бидат […]

Вести

Активни 20711 случаи на Ковид-19, во болниците има уште слободни кревети

– Вкупно 20711 активни случаи на Ковид-19 се регистрирани во земјава, од кои речиси половината 9985 се во Скопје, а во болниците се лекуваат 1290 пациенти. И покрај растот на бројот на инфицираните, сепак, болниците […]

Бизнис и економија

Со фокус на здравјето предлог – буџетот влезе во Собранието, за власта реален, за опозицијата огромен и неразвоен

– Здравјето, здравата економија и здрави финансии и општество воопшто се во фокусот на буџетот за 2021 година, кој од вчера е пред собраниската Комисијата за финансирање и буџет, а може да трае најмногу десет […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*