Grand kafa Strong – моќна доза на уживање во кафето


 

За сите љубители на јакото кафе со интензивен мирис и полн вкус кој долго трае, на полиците на супермаркетите ширум нашата земја се појави новото свежо мелено кафе Grand kafa Strong! Истовремено јакото и питко, а фино мелено кафе, е вистински избор за сите оние кои секојдневно посакуваат впечатливо доживување и вистинско уживање во моќниот мирис на омилениот црн напиток.

Посебно креиран за потрошувачите на кои им е неопходен дополнителен, силен извор на енергија, новиот вкус на Grand kafa ќе го исполни вашето време со уште помоќен и неодолив вкус и мирис, кој ќе ве следи низ целиот успешен ден. Освен полниот вкус кој ги буди сите сетила, Grand kafa Strong нуди и визуелно уживање – како пијалак со интензивно темна кафена боја и богата, раскошна пена во секоја шолја.

Grand kafa Strong се издвојува по единствениот начин на мелење и печење, како и на внимателниот избор на кафе. Имено, за да се ослободи природната сила на кофеин и за да ја попримат потемната, чоколадна боја, кафените зрна се печат на повисока температура, а потоа се мелат на традиционален начин, со камени млинови. На тој начин, кафените зрна ослободуваат посебно ароматично масло, кое допринесува за интензивна арома, како и комплексен, но потполн вкус на кафе.

Освен уживањето во карактеристичниот полн вкус, Grand kafa Strong ќе ви даде дополнителна доза на енергија за секој ден и допринесува за целосно уживање во задолжителниот дневен ритуал. Пробајте Grand kafa Strong и препуштете се на возбудливата моќ на кафето кое ќе ви даде енергија за целиот ден!

 


Пензионерите и старите лица со најмногу предизвици со коронавирус-состојбата - МИА
Вести

Пензионерите и старите лица со најмногу предизвици со коронавирус-состојбата

  Тетово, 8 април 2020 () – Голем дел пензионери се соочуваат со повеќе предизивици поради коронавирусот – како да го сочуваат здравјето, да обезбедат медицинска нега за хроничните болести, да земат пензија, да се […]

Полициски час од денеска од 16 до 5 часот, издадени 27 илјади дозволи за движење - МИА
Вести

Полициски час од денеска од 16 до 5 часот, издадени 27 илјади дозволи за движење

Скопје, 8 април 2020 () – Забраната за движење на населението на територија на целата држава, од денеска почнува во 16 и завршува во 5 часот наутро во работните денови. Во деновите од викенд (сабота […]

Пет починати од коронавирус и 29 нови случаи - МИА
Вести

Пет починати од коронавирус и 29 нови случаи

Скопје, 7 април 2020 () – На Инфективната клиника починаа четворица пациенти заболени од коронавирус: 52-годишен од Куманово, 65-годишна пациентка од Лабуништа-Струга, жена на 62 години  од тетовско Челопек и една 81-годишна од Штип. Во […]