Жител на Браилово починал во пожар во неговата куќа


– Ј.Т. (38) од прилепското село Браилово починал во пожар што избувнал вчера во неговата куќа. Како што соопшти МВР, случајот е пријавен вечра напладне, во 12:00 часот.

Смртта на Ј.Т. ја констатирал лекар од Итната медицинска помош. Пожарот бил изгаснат, а извршен е и увид од Јавен обвинител и увидна екипа од Полициската станица Прилеп.

Причините за пожарот не се наведени во денешниот Билтен на МВР. 


Вести

Собранието се распушти, изборите на 12 април

Собранието попладнево едногласно со 108 гласа „за“ ја донесе одлуката за самораспуштање во пресрет на најавените предвремени парламентарни избори закажани за 12 април. Одлуката за самораспуштање беше поднесена од спикерот Талат Џафери, кој во своето […]

Вести

Незаборавни слики од ерупцијата на вулканот Питон де ла Фурнез (Видео)

Познатиот вулкан Питон де ла Фурнез, кој се наоѓа на францускиот остров во Индискиот океан Реунион, за прв пат оваа година на 10 февруари влезе во засилена еруптивна активност, јавува дописникот на МИА. Питон де […]