Загина четиригодишно дете по пад од трактор


На 05.06.2020 околу 13.45 часот било пријавено дека на ул.„Маршал Тито“ во Делчево,  додека Д.Г.(43) од Делчево управувал трактор „ИМТ 533“ со делчевски регистарски ознаки, од тракторот паднало четиригодишно дете, кое се превезувало на тракторот и кое се здобило со повреди. Детето било пренесено во Јавната здравствена установа Кочани, каде била констатирана смрт. Увид извршиле Јавен обвинител и екипа од Полициската станица Делчево.