Возеле без возачки дозволи и предизвикале сообраќајки во Тетовско


Две момчиња на возраст 16 и 17 години завршиле во болница во Тетово, откако со автомобил „Фолксваген Голф“ ноќеска удреле во ѕид од куќа во тетовско Теарце.

Како што соопшти СВР Тетово, возилото со тетовски регистарски таблици, што го управувал 16-годишник кој немал положено за возачка дозвола, излетало од коловоз и удрило во ѕид од куќа.

Двајца сопатници од „Голфот“ со друго возило биле пренесени во тетовската клиничка болница за укажување на помош. Извршен е увид, информира СВР Тетово.

Тетовската полиција бележи и случај на 27-годишник кој без возачка дозвола управувал возило „Бе-Ем-Ве“ и удрил и повредил велосипедист на улица „Благоја Тоска“ во Тетово синоќа околу 19 часот и 20 минути.

СВР Тетово информира дека 27-годишниот А.И. од тетовско Селце, удрил во 70-годишниот тетовец Н.Е., по што го напуштил местото на настанот, но потоа самиот се пријавил во тетовската Полициска станица за безбедност на патниот сообраќај.

Велосипедистот Н.Е. поради здобиените повреди е задржан на болничко лекување во тетовската клиничка болница.


Активни 3327 случаи со Ковид-19, апел да се почитуваат мерките без исклучок - МИА
Вести

Активни 3327 случаи со Ковид-19, апел да се почитуваат мерките без исклучок

Скопје, 11 август 2020 () – Во последните неколку недели во земјава се бележат трицифрени бројки на заразени од Ковид-19. И покрај мерките за носење маска и држење дистанца, како и воведените протоколи, епидемијата не […]

Вести

Партиите се уште без договор за ново парламентарно мнозинство и влада

Скопје, 11 август 2020 () – Лидерите на СДСМ и ДУИ, Зоран Заев и Али Ахмети, на вчерашната средба не постигнаа договор околу формирањето на нова влада, сепак, како што истакнаа, разговорите ќе се продолжат […]

Британски експерт смета дека коронавирусот ќе циркулира најмалку до 2021 година - МИА
Вести

Уште 109 случаи со КОВИД-19, еден починат и 422 оздравени

Скопје, 10 август 2020 () –  Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 762 тестирања, а регистрирани се 109 нови случаи на Ковид-19 во: Скопје-20, Куманово-16, Штип-13, Прилеп-1, Тетово-3, Струга-2, Велес-4, […]