Во товарно возило „сканија“ со ирански таблици, најдени мигранти


Во Скопје приведени двајца осомничени крадци - МИА

На 28.06.2020 во 11.00 часот во СВР Скопје, од царинско складиште во Скопје било пријавено дека во товарно возило „сканија“, со ирански национални ознаки, управувано од Х.М.(64) од Иран, биле пронајдени шест лица-мигранти од Бангладеш. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Скопје. Лицата-мигранти се сместени во ПТЦ „Винојуг“ Гевгелија за понатамошна постапка. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.


Личните карти и пасошите со изминат рок ќе важат додека трае вонредната состојба - МИА
Вести

Лични карти можат да се подигнат и на 15 јули

Скопје, 13 јули 2020 () – Министерството за внатрешни работи соопшти дека управните служби при МВР на територијата на целата држава, на денот на изборите (среда, 15 јули) ќе работат само за подигнување лични карти, […]

Нови 26 случаи со коронавирус, еден починат, 36 излекувани - МИА
Вести

Нови 88 случаи со Ковид-19, тројца починати, 123 оздравени пациенти

Скопје, 13 јули 2020 () – Во последните 24 часа се направени 973 тестирања, а регистрирани се 88 нови случаи со Ковид-19 во: Скопје-30, Куманово-8, Дебар-1, Штип-13, Прилеп-5, Тетово-3, Струга-11, Велес-1, Битола-1, Охрид-2, Кавадарци-1, Гостивар-1, […]

ДИК прифати нови барања за набљудување на изборите - МИА
Вести

ДИК прифати нови барања за набљудување на изборите

Скопје, 13 јули 2020 () – Државната изборна комисија (ДИК) на денешната седница едногласно ги прифати барањата за акредитации за четири набљудувачи на предвремените парламентарни избори од Организацијата за зашита на човековите права и од […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*