Во Струмица пријавен случај на обљуба врз малолетно машко детеПритвор за кумановец заради обид за силување - МИА

Скопје, 18 септември 2020 () – Во СВР Струмица е пријавен случај на обљуба врз малолетно машко дете од страна на 16-годишник.


 

Случајот вчера го пријавила мајката на малолетното дете.

Од МВР денеска информираа дека се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.