Во домот на С.Ш.(44) и С.З.(25) од Битола најдена марихуана


На 11.01.2021 во Битола од полициски службеници од СВР Битола биле лишени од слобода С.Ш.(44) и С.З.(25) од Битола бидејќи при претрес во дом и помошни простории во куќа во нивна сопственост биле пронајдени и одземени марихуана и повеќе банкноти во различни апоени. Се преземаат мерки за понатамошна постапка.