Уште 420 санкции за неносење маска


– Вкупно 420 прекршоци за неносење лична заштита на лице се регистрирани во текот на изминатото деноноќие во земјава, соопшти Министерството за внатрешни работи.МВР апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.