Уапсени косовари на бул.„Митрополит Теодосиј Гологанов“ во Скопје


 


 

На 10.05.2021 во 20.00 часот, на паркинг од маркет на бул.„Митрополит Теодосиј Гологанов“ во Скопје, од полициски службеници од СВР Скопје биле лишени од слобода Н.К.(41) и В.И.(38), двајцата од Р.Косово, поради сомнение дека извршиле кривично дело „тешка кражба“ казниво по чл.236 од Кривичниот законик. Известен е Јавен обвинител, а лицата се предадени во Полициска станица Карпош за понатамошна постапка.