Уапсен Ш.А.Г.(46) од с.Долна Бањица, гостиварско

На 20.09.2019 во 07.15 часот полициски службеници од Полициската станица Гостивар го лишиле од слобода Ш.А.Г.(46) од с.Долна Бањица, гостиварско. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, била пронајдена и одземена марихуана. По целосно докуменитрање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

 

Вести

За Макрон прерано е за преговори, Меркел се надева на компромис

Францускиот претседател Емануел Макрон смета дека Северна Македонија и Албанија треба уште малку да се стрпат пред да добијат одобрение за почеток на преговори со ЕУ. На заедничката прес – конференција со германската канцеларка Ангела […]

Вести

Сириската војска влезе во Рака и поставува набљудувачки места

Група сириски војници влезе во градот Рака и започна со поставување набљудувачки места, објавија локалните медиуми. Веста дојде само неколку дена откако курдските сили, кои го зазедоа градот од Исламската држава, склучија договор со сириската […]

Вести

Судењето за насилствата пред Општина Центар продолжува на 18 ноември

Судењето за насилствата пред Општина Центар во јуни 2013 година продолжува на 18 ноември откако денеска постапката почна одново поради истек на 90 дена од одржување на последното рочиште. За следното рочиште повикан е како […]