Уапсен 19 годишник во Градски парк во СкопјеНа 24.09.2021 во 16.20 часот во Градски парк во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода С.К.(19) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена марихуана. Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.