–>

Уапсен 19-годишен тетовец, ѝ се заканувал на малолетничка за да биде во љубовна врска со него

Уапсен-19-годишен-тетовец-ѝ-се-заканувал-на-малолетничка-за-да.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера, околу 14.05 часот, на улицата 146 во Тетово, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 19-годишниот тетовец М. Р., кој претходно бил пријавен од малолетничка од тетовско село дека преку социјалните мрежи ѝ се заканувал за да биде во љубовна врска со него, извести СВР Тетово.

Тој е задржан за целосно расчистување и документирање на случајот по што ќе следува соодветен поднесок.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK