Тројца тешко и едно лице лесно повредени во сообраќајна несреќа


На 10.09.2019 околу 9 часот и 50 минути, во СВР Тетово е пријавено дека на локалниот пат Раковец – Боговиње, во тетовското село Боговиње, патничко возило „пежо“ со тетовски регистарски таблици, управувано од М.Р.(39) од тетовски Пирок, изгубило контрола над возилото и излетало од коловозот.

Според пријавеното, сопатниците А.Џ.(68) и Х.Р.(47) од Боговиње, како и малолетничка од Пирок се здобиле со тешки телесни повреди, а М.Р. со телесни повреди. Четирите повредени лица пренесени се во тетовската клиничка болница за укажување на лекарска помош. Извршен е комплетен увид.

Вести

Неизвесна судбината на СЈО и по лидерската на Заев и Мицковски

Останува неизвесна судбината на Специјалното јавно обвинителство и на предметите што ги отвори ова обвинителство. Лидерите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ Зоран Заев и Христијан Мицковски по маратонскиот шестчасовен обид не успеаја да најдат решение за […]

Вести

Почна средбата меѓу Заев и Мицкоски на која ќе се решава судбината на СЈО

Во Собранието почна средбата меѓу премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев и претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на која ќе се обидат да најдат решение за Законот за јавно обвинителство, а со тоа […]

Вести

ОЈО испрати допис до СЈО за преземање на предметите

Основното јавно обвинителство испрати допис до Специјалното јавно обвинителство во врска со преземањето на предметите, потврдија попладнево од ОЈО. Дописот за преземање на предметите следува по неодамнешното известување што од притвор го испрати специјалната јавна […]