Татко и син нападнати пред маркет во Радишани


Возач и мигрант ранети при обид да избегаат од полицијатаТатко и син вчера биле нападнати пред маркет во скопската населба Радишани.

„39-годишниот Н.Ј. од Скопје пријавил дека околу 19:00 часот на улицата 30 во Радишани пред маркет додека бил заедно со неговиот татко, 62-годишниот С.Ј. од Скопје биле физички нападнати од две непознати лица“, информира МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.