СВР Тетово поднесе кривична пријава против Н.И.(39) од ТетовоВо Скопје приведени двајца осомничени крадци - МИА

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Н.И.(39) од Тетово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“ и Ч.Л.(41) од Тетово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување со опасно орудие при тепачка или караница“. На 20.05.2020 на ул.„Р.Цониќ“ во Тетово, пред продажен објект на Н.И., настанала вербална расправија помеѓу Г.Л., Ч.Л. и Н.И., при што Н.И. и Ч.Л. се обиделе физички да се пресметаат, со употреба на остри предмети, но биле спречени од други лица кои биле на местото на настанот. Подоцна, во продажниот објект на  Ч.Л.,  дошол Н.И. и физички го нападнал со остар предмет, нанесувајќи му повреда.


Од среда почнува предвремена исплата на мајската пензија - МИА
Бизнис и економија

Втора шанса за одложување на плаќање на кредитите бараат 20 до 30 отсто од тие кои веќе ги одложиле обврските

– Дваесет до 30 проценти од граѓаните што ја искористија можноста за одложување на плаќање на ратите на кредитите во првиот период, кој почна од април и трае до крајот на овој месец, побарале да […]

Вести

Бројката на новодијагностицирани стабилизирана на околу 10 отсто од тестираните, засега нема потреба од нови мерки

– Нови 141 случај со Ковид-19 од 1.559 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминати 24 часа. Починат е пациент од Скопје на возраст од 79 години. Регистрирани се 94 оздравени […]

Научниците се уште не се согласни дали е можна инфекција со Ковид-19 од воздух - МИА
Вести

Дневен преглед на состојбата со Ковид-19 во светот

Според најновите податоци, во светот со новиот коронавирус до сега се заразени 32.885.863 лицe. Од нив починале 995.352 пациенти, а оздравеле 24.260.574 луѓе. -Националната организација за јавно здравје на Грција соопшти 315 нови случаи на […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*