Стружанец нападнат од непознато лице


Полицијата приведе 36 лица за непочитување на забраната за движење - МИА

На 05.06.2020 околу 15 часот, на улицата „Ристо Крле“ во Струга, нарушен е јавниот ред и мир со физички напад извршен од, засега непознато лице врз Ј.Р.(38) од Струга. Се преземаат мерки за расчистување на настанот.


За гласање пријавени 697 позитивни на Ковид-19 и лица во самоизолација и 9020 немоќни и хронично болни - МИА
Вести

Уште три дена предизборна кампања, и „Можеме“ и „Обнова“ ветуваат дека по 15 јули доаѓаат најдобрите четири години

Скопје, 10 јули 2020 () – Предизборната кампања завршува на 12 јули во 24 часот кога и официјално почнува предизборниот молк, а дотогаш политичките партии и ко на средби со граѓаните се обидуваат да им […]

КОВИД-пандемијата не стивнува, болничките капацитети доволни за прием на пациенти - МИА
Вести

КОВИД-пандемијата не стивнува, болничките капацитети доволни за прием на пациенти

Скопје, 10 јули 2020 () – Тројца починати и нови 168 регистрирани случаи, беше вчераниот КОВИД биланс во земјава. Пандемијата не стивнува, надлежните уверуваат дека болниците имаат доволно капацитет за да ги примат пациентите. Досега […]

Вести

Уште три дена предизборната кампања, и „Можеме“ и „Обнова“ ветуваат по 15-ти јули доаѓаат најдобрите четири години

Скопје, 10 јули 2020 () – Предизборната кампања завршува на 12 јули во 24 часот кога и официјално почнува предизборниот молк, а дотогаш политичките партии и коалициите учесници во предвремените парламентарни избори интензивно на средби […]