Сообраќајна несреќа во близина на автобуска постојка на булеварот „Туристичка“ во Охрид


Во Скопје приведени двајца осомничени крадци - МИА

На 27.05.2020 во 18.05 часот во близина на автобуска постојка на булеварот „Туристичка“ во Охрид се случила сообраќајна незгода во која патничко моторно возило „мерцедес“ удрило во патничко возило „фолксваген поло“ со охридски регистарски ознаки, управувано од М.Н.(61) од Охрид, по што го напуштило местото. Притоа, М.Н. се здобил со повреди и бил пренесен во болницата „Св.Еразмо“ за укажување лекарска помош. По преземени мерки, констатирано е дека возилото „мерцедес“ го управувал Б.М.(49) од Охрид. Против него ќе биде поднесена соодветна пријава.


Потврдени 103 нови случаи со Ковид-19, починати пет, оздравени 13 пациенти - МИА
Вести

Регистрирани 115 нови случаи на КОВИД-19 и седум починати

Скопје, 5 јули 2020 () – Во последните 24 часа се направени 1032 тестирања, а регистрирани се 115 нови случаи на Ковид-19, во Скопје-53, Куманово-4, Дебар-6, Штип-3, Прилеп-6, Тетово-8, Струга-13, Велес-1, Охрид-8, Гостивар-5, Пробиштип-1, Свети […]

Вести

Продолжува претставувањето на изборните понуди на партиите пред граѓаните

Скопје, 5 јули 2020 () – Предизборната кампања на партиите за предвремените парламентарни избори кои треба да се одржат на 15 јули е на средина. Тие своите изборни програми и денеска ќе ги претстават на […]

Почнуваат координации со соседните земји околу регионален пристап за справување со коронавирусот - МИА
Вести

Вкупно 3611 активни случаи со КОВИД-19, најмногу во скопски Чаир

Скопје, 5 јули 2020 () – Бројот на заразени со КОВИД-19 вчера се зголеми за 147, а со тоа вкупниот број активни случаи во земјава изнесува 3611. Новозаразените се од Скопје-64, Куманово-8, Штип-6, Прилеп-3, Тетово-16, […]