Со возило удрен прешак во Кичево


Спречена кражба на музички инструменти во Берово - МИА

На 10.05.2021 во 08.06 часот било пријавено дека во Кичево на бул.„Ослободување“, патничко возило „форд фокус“, со кичевски регистарски ознаки, управувано од Љ.Т.(35) од Кичево удрило во пешакот Б.В.(35) од Кичево. Во незгодата Б.В. се здобила со повреди, констатирани во Медицинскиот центар Кичево. Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од Полициската станица Кичево.