Со специјалци уапсен тетовец кој се барал со меѓународна потерница 

Попладнево околу 15 часот на тетовската улица Страшо Пинџур била спроведена полициска акција во која со асистенција на Единицата за специјални задачи бул приведен 43-годишниот Г.Е. од Тетово.

Како што информираат од МВР, тој се барал со меѓународна потерница од 2008 година од Основниот суд Тетово, за издржување затворска казна од 6 години и 5 месеци.

Според информациите од полицијата, на тетовецот му е одредена затворска казна, за сторено убиство, однсоно во врска со член 123 ст.1 од КЗ на РСМ.