Со кокаин фатени А.А.(22) од с.Порој, тетовско, и Б.М.(27) од Тетово

На 08.10.2019 околу 01.50 часот, полициски службеници на СВР Тетово во с.Горно Палчиште, тетовско, ги лишиле од слобода А.А.(22) од с.Порој, тетовско, и Б.М.(27) од Тетово, затоа што при преглед кај нив и на возилото „фолксфаген пасат“, со кое се превезувале, бил пронајден кокаин. По целосно документирање на случајот, против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Вести

За Макрон прерано е за преговори, Меркел се надева на компромис

Францускиот претседател Емануел Макрон смета дека Северна Македонија и Албанија треба уште малку да се стрпат пред да добијат одобрение за почеток на преговори со ЕУ. На заедничката прес – конференција со германската канцеларка Ангела […]

Вести

Сириската војска влезе во Рака и поставува набљудувачки места

Група сириски војници влезе во градот Рака и започна со поставување набљудувачки места, објавија локалните медиуми. Веста дојде само неколку дена откако курдските сили, кои го зазедоа градот од Исламската држава, склучија договор со сириската […]

Вести

Судењето за насилствата пред Општина Центар продолжува на 18 ноември

Судењето за насилствата пред Општина Центар во јуни 2013 година продолжува на 18 ноември откако денеска постапката почна одново поради истек на 90 дена од одржување на последното рочиште. За следното рочиште повикан е како […]