Скопјанец се удави во езерото „Младост“ во Велес


Засилени рибочуварските контроли за време на мрестот на рибата во Ревирот Вардар 4 и Езеро „Младост“ - МИА

Скопје, 12 јули 2020 () – Дваесет и осумгодишен скопјанец се удавил во водите на езерото „Младост“ во Велес.

Тој вчера во 15:30 часот, како што денеска соопшти МВР, влегол во езерото и се удавил.

Телото на М.С. било извадено од водата, а од страна на лекар од Итната медицинска помош е констатирана смрт.

Извршен е увид од екипа на СВР Велес, а по наредба на јавен обвинител телото на починатиот е предадено на семејството.


Многу опции за парламентарно мнозинство и нова влада, пролонгирањето неповолно за ЕУ-интеграцијата - МИА
Вести

Од денеска почнуваат разговори за новата влада

Скопје, 4 август 2020 () – По одржувањето на конститутивната седница на Собранието, од денеска почнуваат и разговорите за формирање на новата влада. Партиите кои по изборите неофицијално ги почнаа разговорите, се очекува од денеска […]

Прва седница на новиот собраниски состав под здравствени протоколи - МИА
Вести

Прва седница на новиот собраниски состав под здравствени протоколи

Скопје, 4 август 2020 () – Во Собранието на Република Северна Македонија, денеска на пладне во салата Голема купола ќе се одржи првата седница на новиот парламентарен состав согласно здравствените протоколи за заштита од ширење […]

Нови 14 дена вонредна состојба, за заокружување на здравствените одговори на пандемијата - МИА
Вести

Бројот на починати од Ковид-19 достигна 500, вирусот најризичен за постарите лица

Скопје, 4 август 2020 () – Тројца пациенти починаа вчера од вирусот Ковид-19, со што вкупниот број на починати од оваа болест достигна 500. Ковид-19 е најризичен за постарите лица, односно предизвикува поголема смртност кај […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*