Скопјанец нападнат пред угостителски објект на бул.„Партизански одреди“На 01.12.2019 во 05.00 часот во Полициската станица Центар, Н.Б.(26) од Скопје пријавил дека околу 02.30 часот пред угостителски објект на бул.„Партизански одреди“ бил физички нападнат од неколку лица. Се преземаат мерки за рачистување на случајот.