Скопјанец нападнат од неколкумина во угостителски објект


На 15.02.2020 околу 03.15 часот во СВР Скопје било пријавено дека во угостителски објект на ул.„Анастас Митрев“ во Скопје, по претходна расправија, Г.М.(29) од Скопје, со уште неколку лица, физички го нападнале Д.Д.(31) од Скопје, по што побегнале. Набргу потоа, полициски службеници ги пронашле и во Полициската станица Аеродром ги привеле Г.М., Т.Д.(27) од Скопје и Ј.М.(27) од Скопје. По целосно документирање на случајот, против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.


Пет починати од коронавирус и 29 нови случаи - МИА
Вести

Пет починати од коронавирус и 29 нови случаи

Скопје, 7 април 2020 () – На Инфективната клиника починаа четворица пациенти заболени од коронавирус: 52-годишен од Куманово, 65-годишна пациентка од Лабуништа-Струга, жена на 62 години  од тетовско Челопек и една 81-годишна од Штип. Во […]

Угостителите нема да ги користат мерките на Владата, отпуштени голем дел од вработените - МИА
Бизнис

Угостителите нема да ги користат мерките на Владата, отпуштени голем дел од вработените

Скопје, 7 април 2020 ()  – Туристичко угостителската комора на Македонија денеска објави дека илјадници угостителски објекти кои тие ги застапуваат нема да ги користат мерките на Владата бидејќи, како што посочија оттаму, се недоволни […]

Кафематите и апаратите за вода потенцијална зараза, кафеаните во рураните средини не ги почитуваат препораките - МИА
Вести

Кафематите и апаратите за вода потенцијална зараза, кафеаните во рураните средини не ги почитуваат препораките

Скопје, 7 април 2020 () – Затворени се 48 угостителски објекти, забранети се за употреба 215 кафемати, а кај 15 месарици и маркети е констатирана општа лоша хигиенска состојба, во тек на 3.908 надзори што […]