Скопјанец бил нападнат пред угостителскиот објект во с.Трубарево


На 30.07.2020 околу 00.30 часот во СВР Скопје, С.С.(50) од Скопје пријавил дека додека бил во угостителскиот објект во с.Трубарево, неговиот син Ф.Н. пред објектот имал вербална расправија со непознато лице, по што дошло до нарушување на јавниот ред и мир со меѓусебна физичка пресметка, во која се вклучиле уште две непознати лица, од кои едното со дрвен предмет  му нанело тешка телесна повреда на С.С., констатирана во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.


Во Русија се испитуваат 47 вакцини за новиот коронавирус - МИА
Вести

Нови 200 случаи на КОВИД-19, 15 оздравени и четири починати лица

Министерството за здравство денеска регистрира 200 нови случаи на КОВИД-19 од направени 1828 тестирања, како и 15 оздравени пациенти и четири починати лица. Во последните 24 часа, како што соопшти, се направени 1828 тестирања, а регистрирани се […]

Протоколи кои поризлегуваат од планот за намалување на рестриктивните мерки - МИА
Вести

Преговори за нова влада, средби и првични пораки меѓу партиите

Скопје, 8 август 2020 () –  Информации и пораки за разговорите за формирање нова влада упатија и вчера преку соопштенија СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ, партиите што на неодамнешните парламентарни избори освоија по 46, односно 44 пратеници […]

Доминира ставот училиштата да се отворат, предлог-планот на МОН за 2020/2021 се очекува од понеделник - МИА
Вести

Доминира ставот училиштата да се отворат, предлог-планот на МОН за 2020/2021 се очекува од понеделник

Скопје, 8 август 2020 () – Министерството за образование и наука има предлог-план како ќе почне да се реализира учебната 2020/2021 година од 1 септември. Тој треба да се финализира во наредната недела, да помине […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*