Штипјанец се обидел да замени фалсификувани евра

На 07.10.2019 во Полициската станица Штип, Љ.Ј.(59) од Штип , вработен во менувачница на ул.„Ванчо Прке“ во Штип, пријавил дека И.М.(26) од Штип се обидел да размени фалсификувана банкнота од 50 евра. По преземени мерки, банкнотата била одземена, а И.М. бил повикан во Полициската станица Штип. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.