Се преврте трактор. Возачот е тешко повреден!


На 29.09.2018 година во 08,35 часот на магистралниот пат Ресен – Охрид, поточно во село Јанковец, ресенско, Ј.Т.(21) од село Јанковец управувајќи трактор „Симпсон“ со ресенски регистарски ознаки, на кој имало прикачени самоделски лесни приколки натоварени со дрвени гајби – сандаци за јаболки, се превртел.

Во незгодата возачот Ј.Т. се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен и задржан на лекување во Клиничка болница Битола, додека сопатничката Л.Т.(55) исто така од село Јанковец, се здобила со телесни повреди. Извршен е увид на местото на настанот.

Балкан

Шпански туристи тероризирани од сопственик на ресторан кај Химара (ВИДЕО)

Албанската телевизија „Репорт“ објави екслузивно видео снимено од шпански турсти, кога сопственик на угостителски објект во Порто Палермо, кај Химара, се качил на хаубата на нивното комбе во движење и се обидел да се пресмета […]

Вести

Пациентот со западнонилска треска на Инфективната клиника и натаму во тешка состојба

Шеесет и шестгодишниот пациент заразен со западнонилска треска, кој е хоспитализиран на Клиниката за инфективни болести во Скопје се уште е во тешка здравствена состојба со манифестација на централниот нервен систем, изјави за МИА директорката […]

Вести

„Рекет“ – епизоди со специјално-обвинителски искази и партиски обвинувања

Официјалните активности на Обвинителството за расветлување на случајот „Рекет“ вчера продолжија со исказ на Бурим Рустеми, третиот обвинител од Специјалното јавното обвинителство (СЈО) кој сведочеше за прашања поврзани со истрагата „Поштенска банка“, која ја води […]