Санкционирани 78 возачи за брзо возење на територија на СВР Куманово


– Министерството за внатрешни работи вечерва информираше дека на територија на СВР Куманово е спроведена акциска контрола за санкционирање на возачи кои возат побрзо од дозволеното при што санкционирани се 78 возачи.

 

 

Од нив, б67 возачи ја пречекориле брзината во населено место, а 11 надвор од населено место. Од МВР најавуваат дека против сите прекршители ќе бидат поднесени соодветни пријави.