Приведени У.Р.(33) и М.К.(34) од Република Албанија


На 25.03.2020 околу 11.50 часот, полициски службеници на СВР Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар ги привеле У.Р.(33) и М.К.(34) од Република Албанија, кои непријавено престојувале на подрачјето и не поседувале лични документи за идентификација. Двајцата се задржани во Полициската станица Гостивар за натамошна постапка.

 


Дваесет нови случаи со Ковид -19, вкупно 1.694, оздравени 24 пациенти, тројца починати - МИА
Вести

Активни 470 случаи на заболени со Ковид-19, најмногу во Скопје

Скопје, 29 мај 2020 () – Поминаа два дена откако целосно е укинат полицискиот час во земјава, по посебни протоколи отворени се кафулињата и рестораните и дел од вработените се вратија на нивните работни места. […]

Неизвесни датумот за избори и продолжувањето на вонредната состојба - МИА
Вести

Неизвесни датумот за избори и продолжувањето на вонредната состојба

Скопје, 29 мај 2020 () – Советот за безбедност в сабота на пладне во претседателската вила „Водно“ ќе одлучува за евентуалното продолжување на вонредната состојба. Сабота е последниот ден кога истекува третата – двонеделната вонредна состојба […]