Приведени две лица од радовишко поради сомнение за разбојништво


  Поради основно сомнение за разбојништво, вчера, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш ги привеле Н.К. од Радовиш и С.И. од село Тополница.


 

Како што денеска информираа од Министерството за внатрешни работи, по претходно добиена наредба од Основниот суд Радовиш извршени се претреси во домовите на двете лица, при што пронајдени се предмети поврзани со кривичните дела.

Лицата се приведени во полициска станица и по целосно документирање против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.