Приведени двајца турци на аеродром


На 25.02.2021 во 19.30 часот на Граничниот премин „Меѓународен аеродром“ Скопје, при извршена проверка на Ј.Ј.(54) и Ј.Х.(49), двајцата од Р.Турција, било констатирано дека на увид приложиле фалсификувани ПЦР тестови. Тие биле приведени и предадени на полициски службеници за понатамошна постапка.