Приведени дилери на дрога од Албанија, запленета марихуана 

Вчера од страна на полициски службеници од ОВР Гостивар, на улицата „Боге Велјановски“ во Гостивар бил извршен преглед кај двајца албански државјани, при што била пронајдена торба со два килограми марихуана. При обид за нивно легитимирање, албанските државјани физички ги нападнале полициски службеници, спречувајќи ги во вршење на службени дејства. Од страна на полициските службеници бил приведен С.Џ.(21) од Пешкопеја, Албанија, додека М.А.(19), исто така од Албанија, побегнал.

Во соработка со СВР Тетово и СВР Охрид бил пронајден и лишен од слобода и М.А., а дополнително била пронајдена уште една полиетиленска ќеса со марихуана.По целосно документирање на случајот против двајцата ќе биде поднесен соодветен поднесок, информира МВР.