Приведен тетовец за издржување казна затвор


– Полициски службеници од СВР Тетово вчера на улицата „Иво Лола Рибар“ го лишиле од слобода 32-годишниот тетовец Е.И, кој се барал по издадена судска наредба, за издржување на затворска казна.


 

Е.И. бил приведен во полициска станица, по што бил спроведен во Казнено-поправната установа Затвор „Тетово“ во Тетово за издржување на казната.