Приведен скопјанец баран со потерница за издржување казна затвор 

Синоќа на бул.„8-ми Септември“ од полициски службеници од СВР Скопје приведен е 27-годишниот Н.Н. од Скопје, баран со потерница за издржување казна затвор од една година и шест месеци.

Лицето е спроведено во Казнено поправна установа „Идризово“ за издржување на казната.