Приведен прилепчанец баран со потерница


Полициски службеници од Полициска станица Прилеп денеска го лишиле од слобода Д. С. (37) од Прилеп за кого била распишана меѓународна потерница заради издржување казна затвор во траење од 10 месеци за сторено кривично дело од чл.236 ст.1 од КЗ.

 

 

Како што информираа од МВР, тој ќе биде спроведен во КПУ Идризово – Скопје.