Приведен маж од Албанија, баран од Интерпол


МВР информира дека денеска, во 13.10 часот, на граничниот премин Ќафасан приведен е М.М. (42) од Република Албанија затоа што се барал со потерница од Интерпол-Италија.


 

Лицето е спроведено до Полициската станица Струга за натамошна постапка, соопштува министерството.