Приведен кумановец за издржување на затворска казна од 12 години


– По добиена судска наредба од Основен суд Куманово полицајци од СВР Куманово денеска го лишиле од слобода Р.Р.(44) од Куманово.


 

Како што соопти МВР, тој се барал за издржување на затворска казна во времетраење од 12 години и ќе биде спроведен во казнено-поправна установа за издржување на казната.