Приведен битолчанец за издржување казна затвор


 Врз основа на наредба од Основен суд Битола, синоќа околу 21:15 часот, полициски службеници од СВР Битола и САЕ „Тигар“ на ул.„Партизанска“ во Битола го лишиле од слобода битолчанецот Б.У.(37).


 

– При преглед кај него е пронајден и одземен метален боксирач. Тој е спроведен во Казнено-поправна установа Затвор Битола за издржување на затворската казна, соопштија денеска од МВР.