Приведен А.Ј.(24) од Македонски Брод


Спречена кражба на музички инструменти во Берово - МИА

На 15.01.2021 во 21.15 часот во Кичево, Полициски службеници од Полициската станица Кичево го лишиле од слобода А.Ј.(24) од Македонски Брод, постапувајќи по пријава во ОВР Македонски Брод, според која околу 18.30 часот тој на ул.„Ѓорче Петров“ во Македонски Брод го нарушил јавниот ред и мир. А.Ј. бил предаден во Полициската станица Македонски Брод за понатамошна постапка.