Приведен 19 годишник од Крива Паланка


На 26.02.2021 во Полициската станица Крива Паланка бил приведен И.М.(19) од Крива Паланка, постапувајќи по пријава во 20.14 часот од страна на А.Ј. од Крива Паланка, според  која во угостителскиот објект, во кој тој бил управител, И.М. со метален предмет нападнал еден од вработените. По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.