Претрес во домот на Е.Д.(42) од Кичево, во кој била затекната С.Ш.(60) од Швајцарија


На 18.01.2021, врз основа на судска наредба, полициски службеници од Полициската станица Кичево извршиле претрес во домот на Е.Д.(42) од Кичево, во кој била затекната С.Ш.(60) од Швајцарија При претресот биле пронајдени и одземени прашкаста материја и предмети со остатоци од прашкаста материја. Тие биле лишени од слобода и приведени во полициска станица, а по целосно документирање на случајот против нив ќе бидат поднесени соодветни пријави.