Пожар во деловен простор на бул.„Партизански одреди“


На 15.01.2020 околу 01.45 часот во СВР Скопје пријавен е пожар во деловен простор на бул.„Партизански одреди“. Пожарот е изгаснат од Противпожарната единица од Скопје. Извршен е увид и се работи на расчистување на случајот.


Вести

Собранието се распушти, изборите на 12 април

Собранието попладнево едногласно со 108 гласа „за“ ја донесе одлуката за самораспуштање во пресрет на најавените предвремени парламентарни избори закажани за 12 април. Одлуката за самораспуштање беше поднесена од спикерот Талат Џафери, кој во своето […]

Вести

Незаборавни слики од ерупцијата на вулканот Питон де ла Фурнез (Видео)

Познатиот вулкан Питон де ла Фурнез, кој се наоѓа на францускиот остров во Индискиот океан Реунион, за прв пат оваа година на 10 февруари влезе во засилена еруптивна активност, јавува дописникот на МИА. Питон де […]