Пожар на асфалтна база на Качанички патИзгаснат пожарот кај гевгелиското село Моин - МИА

Скопје, 31 јули 2020 () – Во асфалтна база на „Гранит“ на Качанички пат денеска избувна пожар што зафати  површина од 30.000 метри квадратни. Пожарот е изгаснат.


 

Како што информираа за од Противпожарната служба на терен биле испратени седум возила и 17 пожарникари.

– Пожарот зафати површина од 30.000 метри квадратни. Гореше сува трева, гуми и резервар со нафта, посочија од Службата.