Повторно ограбена аптека!

На 21.04.2018 година околу 20,15 часот во Скопје во аптека на улица „Митрополит Теодосиј Гологанов“, од страна на непознато машко лице со закана со пиштол извршено е разбојништво над вработените, при што е одземен дневниот промет.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

Loading…

Први оставете коментар

Вашиот коментар пишете го во празното поле:

Вашата емаил адреса нема да биде објавена.


*