Повеќе физички напади на подрачјето на Скопје


Во Скопје приведени двајца осомничени крадци - МИА

Неколку физички напади на подрачјето на Скопје бележи полицијата. Ноќеска во СВР Скопје бил пријавен физички напад врз 16-годишен малолетник од страна на неколку лица.– Во СВР Скопје денеска во 2:30 часот во СВР Скопје било пријавено дека завчера околу 22:50 часот на подрачјето на Аеродром 16-годишник од Скопје бил физички нападнат од неколку лица. Се работи на расчистување на случајот, соопшти МВР.

Физички напад бил пријавен и во скопското село Идризово. Завчера во 13:55 часот Т.Г.(55) од Скопје пријавил дека во село Идризово, скопско бил физички нападнат од едно лице. МВР соопшти дека се работи на расчистување на случајот.

Завчера во 11:30 часот М.С.(36) од Скопје пријавил дека на 22 месецов, околу 19:30 часот на подрачјето на Шуто Оризари неговиот син бил физички нападнат од С.И.(26) од Скопје. – Сочинет е записник за константиран прекршок по чл.12 од ЗППЈРМ, посочува МВР:

Во СВР Скопје завчера во 22:10 часот било пријавено дека на подрачјето на Шуто Оризари имало нарушен јавен ред и мир со меѓусебна пресметка помеѓу А.М.(21) од Скопје и од друга страна С.У.(33) и А.К.(38) двајцата од Скопје. Сочинет записник за константиран прекршок по чл.11 од ЗППЈРМ.


Вести

Во Бразил запленети речиси 2,5 тони кокаин

Бразилската полиција соопшти дека во едно предградие на Рио де Жанеиро откри и заплени 2,46 тони кокаин. Во акцијата приведени се две лица. Кокаинот се чувал во хангар. Полицијата соопшти дека тоа е најголемо количество […]

Вести

946 нови случаи на Ковид-19 во земјава, починаа 33 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2564 тестирања, а регистрирани се 946 нови случаи на Ковид-19 во: Скопје-426, Куманово-36, Дебар-2, Штип-22, Прилеп-56, Тетово-46, Струга-24, Велес-30, Битола-61, Охрид-31, Кавадарци-24, Гостивар-46, Гевгелија-12, […]

Вести

Земјотрес во Македонија, епицентарот во близина на Скопје

Земјотрес со јачина од 3,4 степени ја погоди Македонија. Потресот бил почувствуван и во Косово и Србија. Според првичните податоци на веб-страницата www.emsc-csem.org која објавува податоци за земјотреси во целиот свет, потресот се случил во […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*