Полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода Ф.С.(37) од Скопје


На 18.01.2021 во 20.15 часот на подрачјето на Центар, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода Ф.С.(37) од Скопје, затоа што при преглед кај него била пронајдена марихуана. Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.